Jaké houby právě rostou?

Listopad

Sami to jistě znáte, příroda si obvykle dělá co chce. I když jsou houby, které můžeme považovat za typicky letní a jiné třeba zase za typicky podzimní, jejich růst se často posouvá o několik týdnů směrem dopředu i dozadu. Nemluvě o anomáliích, kdy se objeví václavky na začátku léta anebo májovky na podzim. Pravdou ale zůstává, že v závislosti na lokalitě, srážkách a teplotě, budeme mít v různých měsících možnost objevovat konkrétní druhy hub.

Díky komplexnosti a rozmanitosti této říše, a samozřejmě také díky délce jejich vývoje (předpokládá se, že se houby vyvinuly před 570 - 900 miliony let) a neuvěřitelné schopnosti hub kolonizovat různá teritoria, pak můžeme nacházet houby prakticky kdykoli a kdekoli. Výjimkou tak nejsou houby rostoucí pod sněhem nebo naopak houby, které najdeme v i době poměrně velkého sucha.

V záložkách jednotlivých měsíců vlevo najdete druhy obvyklé pro daný měsíc. Seznam postupně doplňujeme. V sekci Kde rostou se pro změnu dozvíte o tom, kde jaké byly houby aktuálně nalezeny.