Houby obsahují kromě vitaminů i aminokyseliny, glycidy, minerály a karoten

18.08.2012 00:00

Houby obsahují určité množství bílkovin, aminokyselin a glycidů, i nerostné soli. Též obsahují některé druhy karotenu, provitamin A-karoten (nejvíce pak liška obecná), vitamíny skupiny B (nejvíce hřiby) a dokonce i stopy vitamínu D.

Tyto látky se však dají získat snadněji z jiných potravin. V nepatrném množství obsahují houby i některé minerální látky - draslík, fosfor, vápník, železo, sodík, mangan a jiné. Houby obsahují více minerálních látek než zelené rostliny.
Nejvíce však houby obsahují vody – až 95 procent. Ta se při sušení odpaří a proto se hmotnost sušených hub snižuje až desetkrát. Přesto sušené houby obsahují až 30 procent bílkoviny.
 
Houby prospívají zdraví. Jsou důležité díky obsahu vonných a chuťových látek, které napomáhají vyměšování trávicích šťáv. Houby mají význam spíše jako pochutina a koření. Stěny houbových buněk jsou složeny z nestravitelného chitinu, který ale zrychluje pohyb střev a podporuje lepší trávení.
 
Houby obsahují také některé léčivé látky. Penicilin a podobná antibiotika byl původně získáván z druhů nižších hub.  Pro snižování hladiny cholesterolu se využívá látek obsažených v houževnatci jedlém. Diabetikům se podávají na snižování hladiny cukru léky obsahující výtažky například čirůvky fialové. Látky působící proti některým druhům rakovinného bujení buněk obsahuje penízovka sametová, hřib žlučník, pýchavky nebo rezavec šikmý.