Léčivá je i hlíva ze supermarketu

04.10.2012 00:00

Začala pravá houbařská sezóna - a to nejen v lesích, ale také na pultech lékáren nebo obchodů s přírodní a zdravou výživou. Houby totiž nejsou jen k jídlu, ale umí také léčit! Na jejich účinky jste se ptali on-line známého mykologa.

S nástupem podzimního počasí se přihlásili i staří známí - chřipky, virózy, nachlazení a podobné nemoci. Účinné přírodní látky, obsažené v mnoha druzích hub, jsou velkým hitem mezi odborníky. Různé druhy hub totiž příznivě ovlivňují lidskou imunitu a pomáhají tělu bránit se proti útoku běžných, ale i těch vážnějších nemocí.
Mnoho z těchto druhů hub se prodávají běžně v každém supermarketu. Známý odborník, mykolog Ing. Ivan Jablonský informoval o tom, které z nich patří k nejúčinnějším.  Dozvěděli jste se také o dalších, často exotických houbách, které se dovážejí už přímo jako podpůrné prostředky léčby různých chorob včetně rakoviny, a nebo v podobě  potravinových doplňků. Ing. Jablonský odpovídal i na dotazy  o možnostech dalšího využití k léčebným a preventivním účelům.